NZOZ Grunwald

w trosce o twoje zdrowie...

Czy mogę "dostać" sie do specjalisty poza kolejką?

Tak, ale tylko w przypadkach, które określa sie jako "nagłe". Takim przypadkiem będzie np. wystąpienie objawów ubocznych w wyniku zaleconej przez lekarza farmakoterapii, skierowanie od lekarza rodzinnego z dopiskiem "pilne", krwawienie z dróg rodnych po menopauzie lub w ciąży. Nie jest takim przypadkiem fakt zajścia w ciążę, czy nieokreślone bóle w jamie brzusznej. 


Czy ustalona godzina wizyty jest zobowiazująca?
Ustalona w trakcie rejestracji godzina przyjecia jest orientacyjna. Oczywiście dokładamy wszelkich starań, by wizyta odbyła się w określonym czasie, lecz ze względu na specyfikę usług medycznych, zdarza sie, że jest to niemożliwe. Prosimy o wyrozumiałość i przybycie na wizytę z 15 minutowym wyprzedzeniem. 


Czy jest możliwe natychmiastowe udostepnienie dokumentacji medycznej?
Tak, ale czasami jest to bardzo trudne, zwłaszcza jeśli jest potrzeba wykonania np. uwierzytelnionej kopii dokumentacji. Uprzejmie prosimy o wystepowanie z wnioskami o udostępnienie dokumentacji zaraz po fakcie gdy o takiej potrzebie się dowiemy. Niekiedy czas potrzebny do sporządzenia takich dokumentów może sięgnąc 14 dni. 


Potrzebuję zaświadczenie do ZUS, KRUS, ubiezpieczyciela itd. Czy to musi tyle trwać? Czy jest bezpłatne?
Większość zaświadczeń staramy sie wypełnić "od ręki" na podstawie dokumentacji. Niestety nie zawsze jest to możliwe np. ze względu na pilniejsze czynności medyczne. Prosimy o zgłaszanie faktu potrzeby zaświadczenia tak szybko jak to możliwe. Zaświadczenia związanie z "ubezpieczeniem społecznym" są realizowane bezpłatnie np. "ZUS" czy "becikowe", ale część zaświadczeń np. do sądu czy Zakładów Ubezpieczeniowych może być odpłatna. W takich przypadkach pacjent otrzymuje stosowny dokument zakupu. 


Czy mogę przyjść po receptę?
Staramy się by dla naszych pacjentów w przypadku kontynuacji leczenia była taka możliwość. Polecamy także wzięcie od specjalisty stosownego zaświadczenia dotyczącego terapii celem przedstawienia u lekarza domowego. Od pewnego czasu wypisanie recepty w celu kontynuacji leczenia przez specjalistę nie jest refundowane przez NFZ. 


Mam 45 lat i proszę o skierowanie na mammografię. Dlaczego nie mogę go uzyskać?
Działania profilaktyczne w ramach NFZ są skierowane do konkretnych grup wiekowych, podwyższonego ryzyka itp. Informacje o zasadach wykonywania takich badań można uzyskać na stronach internetowych ubiezpieczyciela lub zapoznać się przewodnikiem profilaktyki zamieszczonym poniżej: